Misja od strony technicznej

Ciekawostki:

Niezbędnym narzędziem pracy każdego misjonarza i księdza tu pracującego jest samochód. Jako ciekawostkę podam, że w naszej diecezji –N’Djamenie- wszystkie auta są własnością kurii diecezjalnej. Dlaczego? Po prostu koszt zakupu i utrzymania przewyższa nasze możliwości finansowe. Wszystkie auta kupowane są z różnych projektów pomocy. W Polsce misjonarzom w zakupie i utrzymaniu aut pomaga MIVA-POLSKA.

Nasze auta:

Toyota Hilux z piękną skrzynią do transportu przeróżnych rzeczy. W czasie wizyt wspólnot parafialnych oddalonych daleko od kościoła macierzystego bywa, że skrzynia zamienia się w objazdową plebanię. Materac, koc, dobra lampa… i jest dach nad głową.
Toyota Hilux - objazdowa plebania

Toyota Land Cruiser z napędem na cztery koła. Idealne auto na pustynię. W czasie przedzierania się przez piaski i wydmy spala 30 litrów ON/100 km. Wyprawa trwa minimum 2 tygodnie dlatego niezbędne są dwa koła zapasowe, dwa zbiorniki na paliwo i kilka kluczy na wypadek awarii.
Toyota Land CruiserToyota Land CruiserToyota Land Cruiser

Suzuki Samurai – małe auto do przemieszczania się po mieście i na bliskie odległości. Jak widać wszechobecny kurz i 17 lat robi swoje.
Suzuki SamuraiSuzuki Samurai

Niezbędnik misjonarza:

MoskitieraMoskitiera – czyli coś do ochrony przed komarami, które często są źródłem malarii.

apteczkaApteczka – bo przecież zdrowie jest bardzo ważne. Jedno z najważniejszych miejsc zajmuje w niej lek przeciwmalaryczny.

wiatrakWiatrak – nieco chłodu przywraca siły i orzeźwia .

lampaLampa – światło nie jest tu rzeczą oczywistą. Po prostu bywa.

Książeczka szczepieńKsiążeczka szczepieńKsiążeczka szczepień – niezbędna przy wjeździe do Czadu. Jak widać trochę tego było.

visavisa - karta długiego pobytuVisa i karta pobytu – Czad wymaga visy wjazdowej. Można ją uzyskać w ambasadach. Najbliżej Polski znajdują się w Paryżu i Moskwie. Po przybyciu należy jak najszybciej wyrobić tzw. kartę długiego pobytu.

Jeden komentarz do “Misja od strony technicznej”

  1. Pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie

Napisz komentarz: