Przedświąteczne aktualności

Marzec to pierwszy miesiąc prawdziwych upałów. Codziennie termometr wskazuje temperaturę powyżej 40 stopni C. Na dzień dzisiejszy marcowy rekord to 48 stopni. Wierzcie mi można się zmęczyć samym oddychaniem. „Pociesza” mnie fakt, że jest to trudne nie tylko dla mnie „nasary – białego”, ale również dla miejscowych, którzy twierdzą, że to nie jest jeszcze szczyt możliwości tutejszego słońca. Czekamy więc dnia kiedy słupek rtęci przekroczy 50. Tym czasem dla lepszej regeneracji sił wystawiłem łóżko na zewnątrz. Nie ma to jak sen pod chmurką.
Nie ma to jak sen pod chmurką :)

Mimo upałów trzeba pracować – święta, tuż, tuż. Wiele sił w ostatnim czasie wkładamy w ostatni etap przygotowania dorosłych do chrztu świętego, który będzie miał miejsce w Wigilię Paschalną. W sposób szczególny czuwają nad tym siostra Ivet i katecheta świecki Andre.
siostra Ivet i katecheta Andrekatecheza dorosłych

Coraz większego tępa nabierają również prace materialne. W tym tygodniu zakończyliśmy burzenie starej zakrystii i małego magazynku by przygotować teren pod nowy ołtarz. Teraz przed nami dokładne pomiary placu, zakup potrzebnych materiałów, wybór ekipy…. I początek budowy. Mamy nadziej, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.
ekipa budowlana
ekipa budowlanaczadyjskie co niecoekipa budowlanaczadyjskie co nieco

Jeden komentarz do “Przedświąteczne aktualności”

  1. A w Polsce za oknem bialo – kolejny atak zimy 🙂 Powodzenia z budowa 🙂

Napisz komentarz: