Dzieci misjom

W ramach zajęć Koła Misyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Rębkowskiej uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczycielki Edyty Wąż przygotowali kartki świąteczne, bombki, aniołki i witraże. Samodzielnie wykonane prace zostały wystawione na sprzedaż podczas zebrania z rodzicami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu wiele prac zostało sprzedanych. Do tejże akcji przyłączyli się również rodzice uczniów, wykonali oni w domu stroiki świąteczne.
Nasze prace wzbudzały zachwyt również wśród uczniów szkoły. Dzieci chętnie kupowały kartki świąteczne, którymi później zdobiły
świąteczny stół podczas Wigilii. Do rozprowadzania ozdób bożonarodzeniowych aktywnie włączyli się członkowie Koła Misyjnego. Mimo iż nie było to łatwe, wszyscy stanęli na wysokości zadania.
Z przyjemnością możemy podzielić się informacją, że podczas naszej akcji zebrano 300zł. Pieniądze te przekazaliśmy na rzecz misji w Czadzie.
Cieszymy się z naszej akcji, ponieważ poza dobrem materialnym dla Misji, takie przedsięwzięcia uczą dzieci oraz rodziców otwartości na potrzeby innych i pozwalają poczuć się współodpowiedzialnymi w niesieniu pomocy potrzebującym.

pozdrawiamy,
Edyta Wąż z dziećmi z Koła Misyjnego

Napisz komentarz: