Szkoła

Jak wiecie na terenie naszej parafii znajduje się szkoła katolicka, odpowiednik naszej szkoły podstawowej. Pobiera w niej naukę blisko 450 uczniów. W ostatnim czasie dzięki pomocy kilku szkół z Polski udało się przeprowadzić odnowienie wszystkich szkolnych ławek, które po kilku latach używania były – delikatnie mówiąc – w nienajlepszym stanie. Dziś są już jak nowe.

W imieniu naszych uczniów, nauczycieli i swoim przesyłam serdeczne podziękowania Szkolnym Kołom Misyjnym działającym w:

  • Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Rębkowskiej,
  • Szkole Podstawowej z Odziałem Integracyjnym nr 6 w Siedlcach,
  • Szkole Podstawowej w Pilawie,
  • Zespołowi Szkół im. gen. F. Kamińskiego w Adamowie.

Pomoc ta, jest wspaniałym gestem solidarności oraz dowodem, że razem możemy uczynić wiele.

Obecnie mamy w planach takie rzeczy jak: wymiana tablic w klasach, remont podłogi czy budowę studni na terenie szkoły (obecnie wodę trzeba dowozić co nie jest łatwe). Poszukujemy również środków na wybudowanie nowego budynku by część dzieci, która uczy się teraz na zewnątrz mogła mieć również swoje normalne klasy.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wielu sukcesów w drugim semestrze nauki!

Napisz komentarz: