Nasze święto

Miniona niedziela -06.03- była dla naszej wspólnoty w Coq-ville wielkim świętem. Powodów było dwa:

Pierwszy – wizyta ks. Biskupa;
Drugi – poświęcenie naszej skromnej kaplicy oraz nowego ołtarza czyli miejsca gdzie odprawiamy niedzielną i świąteczną Mszę świętą.

Chociaż wikariat będzie we wrześniu świętował 10 lat istnienia do chwili obecnej nie posiadaliśmy ani kaplicy ani należytego miejsca do sprawowania Eucharystii. W ubiegłym roku postanowiliśmy zmierzyć się z tym wyzwaniem i rozpoczęliśmy prace, o czym niejednokrotnie pisałem. Początek naszych prac to ołtarz – betonowa podstawa potem metalowe przykrycie. Tuż po ubiegłorocznych wakacjach, jeszcze w trakcie prac przy ołtarzu, rozpoczęliśmy również budowę kaplicy. Skromny budynek na miarę naszych obecnych możliwości ale godny do przechowywania Najświętszego Sakramentu, sprawowania codziennych Mszy świętych czy też indywidualnej modlitwy.

Czas pokazał, że trzeba również zająć się instalacją elektryczną czy też nagłośnieniem. Dla nas wydaje się to takie oczywiste, tutaj już nie tak bardzo. Na szczęście udało się nam uporać i z tym.

Mimo wielkiej mobilizacji miejscowej ludności powyższe prace nie mogłyby być zrealizowane bez pomocy jaką otrzymaliśmy z Polski a w szczególności z różnych parafii naszej siedleckiej diecezji. Dlatego chciałbym raz jeszcze, przy tej okazji, podziękować wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom. Wielkie „Bóg zapłać”!

Jeden komentarz do “Nasze święto”

  1. Dużo udało się zrobić:-) Gratuluję!
    I życzę by Bóg czuwał nad dalszymi działaniami i dodawał sił!

    <

Napisz komentarz: