Projekt „STUDNIA”

Do niektórych z Was zapewne dotarła informacja, że w najbliższym czasie chcemy przeprowadzić na terenie naszej parafii budowę kilku studni by ułatwić miejscowej ludności dostęp do pitnej wody. Mimo postępującego czasu i rozwoju na świecie różnych technologii dla wielu z moich parafian jest to ciągle poważny problem, który istotnie wpływa na jakość życia. Nie wyjątkiem są sytuacje kiedy trzeba włożyć wiele trudu i przebyć nie mały dystans by się w nią zaopatrzyć. A przecież wiemy, że woda dla ludzkiego życia jest czymś najbardziej podstawowym.
Od jutra tj. 15 września rozpoczynamy budowę pierwszej z nich. Jeśli wszystko uda się pomyślnie, na co mamy uzasadnione nadzieje, jeszcze we wrześniu ruszy konstrukcja drugiej. Obie będą wybudowane w rejonie gdzie znajduje się centrum naszej parafii czyli w Farcha. Następne przewidziane są na październik. Będzie to rejon wikariatu w Coq-Ville; jedna dla dzieci w naszej szkole a następne dwie dla ludności na terenie wioski. Kolejne, zapewne również w październiku, to Djimtilo w pobliżu Jeziora Czad oraz Dżamena Fara kilkanaście kilometrów na północ od stolicy.
Myślimy o kolejnych.
Idea budowy tych studni spotkała się z wielkim zainteresowaniem wielu z Was. Wszystkim, którzy już nas wspomogli składam płynące z głębi serca wyrazy wdzięczności. Jednocześnie nieśmiało informuje, że 18 września będzie przeprowadzona w kościołach naszej diecezji zbiórka do puszek, z której środki będą przekazane na pomoc w realizacji tego zamierzenia. Można nas również wspomóc bezpośrednio przez wpłatę na numer konta, który znajduje się rozdawanych w kościołach folderach i niniejszej stronie z dopiskiem „studnia” bądź „Czad”.
W najbliższym czasie zamieszczę relację z budowy naszej wspólnej, pierwszej studni.
Z pozdrowieniem ks. Stanisław.

Napisz komentarz: