Akcja charytatywna w Zespole Szkół Ekonomicznych
im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim

Społeczność szkolna ZSE po raz kolejny zaangażowała się w działalność charytatywną. Tym razem odpowiedziała na apel misjonarza ks. Stanisława Tymoszuka o wsparcie budowy studni w Czadzie.
W dniach 24 – 25 października 2011 r. zorganizowano w szkole kiermasz ciast i sałatek oraz apel charytatywny, którego przewodnimi motywami były: woda, pustynia i studnia. Mottem spotkania były słowa P.Bosmansa „Tylko woda jest w stanie odmienić pustynię”. Apel podkreślał znaczenie wody i jej wpływ na życia człowieka, ukazywał też symbolikę wody w kulturze chrześcijańskiej i literaturze. W drugiej części przybliżał symbolikę pustyni, geograficzne informacje o warunkach życia w tej strefie klimatycznej oraz afrykańskim państwie Czad. Treści apelu ilustrowane były prezentacją multimedialną. W scenariusz apelu wplecione zostały wiersze i piosenki nawiązujące do tej tematyki. W apelu wystąpili uczniowie: Mateusz Matejek, Zofia Żukowska, Monika Stańczuk (recytacja), Monika Tarasiuk (śpiew), Patrycja Adamczuk (śpiew), Piotr Sacharczuk (śpiew), Angielika Bogunka i Aleksandra Biernacka (chórek), zespół muzyczny: Łukasz Jóźwik, Damian Foryszewski, Paweł Maleńczuk, prowadzeni apelu: Aleksandra Korzeniewska i Damian Truba, obsługa prezentacji multimedialnej – Patryk Szweda.
Uczniowie klas I LO i II TE odpowiedzialni byli za prowadzenie kiermaszu. Bardzo chętnie włączyli się we wszystkie działania, znajdując wsparcie oddanych akcji nauczycieli: Izabeli Jakimiak, Joanny Pióro, Moniki Rosińskiej i Pawła Prokopiuka. Na ten szczytny cel społeczności szkolnej udało się pozyskać kwotę 2800zł.

Napisz komentarz: