Dom parafialny

Od początku stycznia tego roku zapoczątkowaliśmy budowę domu parafialnego czyli tzw. plebanii. Jest to kolejny krok zmierzający w kierunku przygotowania wszystkich struktur materialnych niezbędnych do erygowania czyli powołania parafii na terenie naszego wikariatu.

Bez wątpienia jest to dla nas bardzo poważne wyzwanie od strony organizacyjnej. Dlatego sięgnęliśmy po pomoc specjalisty. Projekt naszego domu wykonał nasz przyjaciel, pan Alex Ndiyongar, który niejednokrotnie już służył nam swoją budowlaną wiedzą zdobytą na specjalistycznych studiach oraz przy realizacji różnych konstrukcji zlecanych mu nie tylko przez osoby prywatne ale również instytucje rządowe . On jest również głównym kierownikiem budowy.

Według planu, nasz budynek przygotowany jest do zamieszkania przez trzech kapłanów. Faktem jest, że w tej chwili nie ma takiej potrzeby a nawet możliwości personalnych ale przyszłość może przynieść różne wyzwania tym bardziej, że obserwujemy ciągły przypływ ludności w ten rejon. Zakłada wybudowanie studni wraz z małą wieżą ciśnień (dla zapewnienia wody bieżącej w całym budynku); zainstalowanie podwójnej instalacji elektrycznej czyli na 12 v i 220v. Pierwsza czerpała by moc z energii słonecznej, druga z przewidzianego agregatu (w tej chwili posługujemy się agregatem o mocy 5 W, który chcemy wymienić na agregat o mocy 15 W), który zapewniłby elektryczność nie tylko dla domu ale również dla całej misji łącznie ze szkołą.

Nie małym wyzwaniem jest też zdobycie środków finansowych. W celu ich pozyskania napisaliśmy już kilka projektów do różnych organizacji wspierających takie dzieła. Również miejscowi parafianie, ciesząc się na myśl posiadania księdza w swoim otoczeniu, przeprowadzają regularne zbiórki na rzecz budowy. Płynie również pomoc od indywidualnych ofiarodawców z Polski, szczególnie myślę tu o Krajanach z naszej Diecezji. Za całą życzliwość nam okazywaną bardzo dziękujemy.

Jednocześnie, najdelikatniej jak mogę, zwracam się o pomoc. Liczy się dosłownie każdy grosz i każda złotówka. Jeśli ktoś czuje się na siłach by nas wspomóc, może tego dokonać poprzez wpłatę na konto które widnieje na stronie z dopiskiem „Dom parafialny”. W razie wątpliwości lub zapytań prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres tymoszuk11@wp.pl

A oto efekty naszej dotychczasowej pracy:

Jeden komentarz do “Dom parafialny”

  1. Aż serce rośnie, kiedy widzi się zapał i efekty pracy księdza oraz wspaniałych parafian. Sercem i duchem jesteśmy z Wami… 🙂 Życzę Wam wszystkim Opatrzności Bożej, aby Dobry Bóg obdarzał Was swoimi łaskami i dodawał Wam sił w życiu codziennym oraz w wypełnianiu tego wspaniałego dzieła. Polecam również Waszą wspólnotę opiece Matki Bożej i Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże!

Napisz komentarz: