Aktualności – marzec

To już Wielki Post. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia tego czasu i dobrego przygotowania się do radosnego świętowania Paschy naszego Pana.
W Czadzie coraz cieplej. A w Ndżamenie dodatkowo sporo wiatru, który dostarcza nam w obfitości piasek z pustyni. Oj, dużo sprzątania.
Na misji coraz intensywniejsze przygotowania katechumenów do chrztu. Przeżywamy ostatnie dni skupienia a pod koniec marca będą miały miejsce trzy dniowe rekolekcje. Potem już tylko przypomnienie liturgii chrzcielnej i w Wigilię Paschalną chrzest.
Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy również wielkopostne rekolekcje i spowiedź. Ciągle trwają – obecnie już zaawansowane – prace przy domu parafialnym. Mimo różnych trudności docieramy już do dachu i powoli rozpoczynamy tynkowanie. Kilka dni temu złożyliśmy także zamówienie na okna i drzwi.
Cieszymy się również pierwszą turą kursu informatycznego w naszej parafialnej, skromnej salce. Mamy 18 kursantów. Chętnych było dużo więcej ale możliwości ograniczone. Na początku kwietnia odbędzie się egzamin a potem wręczenie dyplomów ukończenia.

I jak zwykle kilka zdjęć:

Jeden komentarz do “Aktualności – marzec”

  1. Jestem pod WIELKIM wrażeniem! Podziwiam! Z modlitwą…

Napisz komentarz: